Kısa bir süre önce Kasımpaşa futbol kulübü başkanı, Chelsea futbol kulübünün oyuncularından biriyle anlaşma imzalandığına dair resmi bir açıklama yaptı. Müzakereler başarıyla sona erdi ve her iki taraf da ortak bir payda üzerinde anlaştı. Ardından Danny Drinkwater'ın Chelsea'den Kasımpaşa futbol kulübüne devredilmesine ilişkin anlaşma imzalandı. İngiltere'ye kapalı uçuşlar nedeniyle oyuncunun gelişi bir süre ertelendi. Ancak birkaç gün önce Kasımpaşa, yeni futbolcunun çoktan yola çıktığını ve yakında İstanbul'a geleceğini açıklamıştı. Tüm taraftarlar tuttukları futbol takımından çok memnun, bu mutlu olaya doyamıyorlar.

Kasımpaşa futbol kulübü ile belli bir süre Chelsea forması giyen futbolcu Danny Drinkwater arasında imzalanan anlaşma sonrasında uzun süre böyle bir haber ilan edilmedi. Dünyada salgınla ilişkili zor durum nedeniyle, yeni bir oyuncuyu İstanbul'a getirmek oldukça zor bir konuydu. Bu, Kasımpaşa'nın yüksek sesle açıklama yapmaması nın ana nedenlerinden biriydi. Ancak 15 Ocak'ta futbolcu resmi olarak İstanbul'a geldi. Turgay Ciner, oyuncu için özel bir jet gönderdi ve bu sorun bu şekilde çözüldü ve anlaşmanın imzalanmasının önündeki engeller geride kaldı.

Anlaşma 6 ay süreyle geçerli olacak ve Drinkwater sadece yarım sezon için Kasımpaşa'da olacak. Bu süre zarfında oyuncu Kasımpaşa futbol kulübünden 200 bin euro alacak. Chelsea'nin de bir miktar kira alacağını belirtmekte fayda var. Anlaşmaya göre kira bedeli 80 bin euro.

Comments

Rating Kasımpaşa Yeni Bir Transferle Hayranlarını Memnun Etti: Danny Drinkwater Bugün İstanbul'a Gidiyor