Büyükşehir Belediye Erzurumspor futbol kulübünün başhekimi Selçuk Gül geçtiğimiz günlerde gazetecilerle konuşurken açıklama yaptı. Ona göre, birkaç futbolcu ağır şekilde yaralandı. Bu oyuncular Gabriel Obertan, Petrus Boumal ve Ömer Şişmanoğlu dur.

Selçuk Gül'ün açıklaması Erzurumspor Futbol Kulübü resmi hesabından yayınlandı. Bu nedenle, sağlanan bilgilerin doğruluğundan şüphe edilemez. Bu açıklamadan sonra, sadece sosyal ağlar bu tür ifadelerle dolu değildir. “Büyükşehir Belediye Erzurumspor” futbol kulübü, toplumu, futbol taraftarları ve taraftarları oyuncuların geleceği konusunda endişeli.

Başhekime göre, Süper Lig'in on sekizinci haftasında Fenerbahçe ile oynanan maçın ardından Obertan ağır şekilde sakatlandı. Bacağının alt adalesinin tendonunda yırtık olması haberin gerçeğinde yatmaktadır.

Aynı maçta ikinci oyuncu Boumal da sakatlandı. Futbolcunun sırtının üst kısmında gerginlik olduğu görüldü. Petrus Boumal yaralanmanın ardından on gün futbol sahasına gelmedi. Tedavi reçete edildi. Ancak, Bumul için tahminlerin daha rahatlatıcı olduğu unutulmamalıdır. Uzmanlara göre, böyle bir yaralanma, uygun tedavi ve belirli bir süre doğru rejimin sürdürülmesi ile ortadan kaldırılabilir. Futbolcunun kendisi, takımdan ayrılma dığını ve tam bir iyileşmeden sonra aktif olarak futbol kulübü için oynamaya devam edeceğine dair bir açıklama yaptı.

Ömer Mimianoğlu'na gelince, kasıklarında uyluk yırtıldı. Oyuncu takımdan ayrı çalıştı, oyuncunun şeklini kaybetmemesini sağlayacak ve aynı zamanda sakatlığın gelişmesine izin vermeyecek bireysel eğitim aldı. Oyuncu, Kasımpaşa ile maça katılabileceğini umuyor.

Comments

Rating Büyükşehir Belediye Erzurumspor Futbol Kulübü: Oyuncularımızın Sakatlıkları Karşısında Şok Olduk!